GOPS

W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z rozpowszechnianiem  się coronawirusa COVID – 19, a co za tym idzie z koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone informuję, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło platformę

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych

przeznaczoną dla obywateli, którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać informacje na temat kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej.

Informuję również, że kontakt z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubominie będzie możliwy

w godzinach 7.30 - 19.00

pod nr telefonu  733 155 933 

 

 

INFORMACJA NA TEMAT ZMIANY SPOSOBU OBSŁUGI INTERESANTA W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBOMINIE

 


Szanowni Państwo!

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, informujemy, że od 16 marca do odwołania Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubominie profilaktycznie zostaje zamknięty dla interesantów i pracuje w trybie wewnętrznym.

Rekomendujemy kontakt telefoniczny, e-mailowy, poprzez platformę ePUAP

Zwracamy się do Państwa z prośbą o jak najszybsze założenie konta bankowego przez osoby, które do tej pory pobierały świadczenia wypłacane w kasie Urzędu Gminy w formie gotówki.

Do Państwa dyspozycji pozostaje kontakt: 733 155 933

 

 

PODWYŻSZONE ZAGROŻENIE  –– OSOBY STARSZE

 

 

Podobnie jak w przypadku grypy sezonowej, osoby starsze, zwłaszcza z przewlekłymi chorobami, są bardziej narażone na zarażenie COVID-19 (KORONAWIRUS).

W związku z powyższym, seniorzy, by uniknąć zakażenia, powinni m.in. unikać zatłoczonych miejsc i dbać o prawidłową higienę osobistą.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubominie zwraca się z ogromną prośbą do wszystkich dobrze funkcjonujących, sprawnych mieszkańców gminy, o pomoc w robieniu podstawowych zakupów osobom samotnym, w podeszłym wieku, niesamodzielnym i niepełnosprawnym mieszkającym w sąsiedztwie.

Prosimy także o informacje o osobach, które takiej pomocy potrzebują a nie mają jej zapewnionej.

Seniorzy, którzy nie mogą liczyć na pomoc rodziny i sąsiadów mogą zgłaszać potrzebę zrobienia podstawowych zakupów w Ośrodku Pomocy Społecznej tel. 733 155 933

 

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubominie informuje,o realizacji lokalnego programu osłonowego "Koperta życia".

Wnioski o wydanie pakietu "Koperta życia" dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Lubomino w zakładce GOPS/Koperta życia oraz w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Spolecznej w Lubominie. 

 

NOWY NUMER TELEFONU

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubominie 

733 155 933 

 

 

 

 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Urząd GminyRada GminyDane kontaktoweInformator teleadresowyPołożenieSołectwaRolnictwo i działalność gospodarczaProjekt RPWM.03.01.00-28-0023/19 "Informatyzacja usług publicznych i dostępu do informacji przestrzennej w gminie Lubomino".Projekt grantowy "Akademia Kompetencji Cyfrowych dla mieszkańców Gminy Lubomino"Kultura i oświata, kalendarium imprezGminna Biblioteka Publiczna w LubominieWalory turystyczneObiekty zabytkoweGaleriaOśrodek zdrowiaGOPSŚrodowiskowy Dom Samopomocy w WolnicyKlub Integracji SpołecznejFirmyOrganizacje pozarządoweWSPÓŁPRACA ZAGRANICZNAMikroporadyObrót Nieruchomościami