TO JEST ARCHIWALNA STRONA WWW
prowadzona do dnia 9.03.2021r.

PRZEKIEROWANIE DO NOWEJ STRONY

GOPS

 

 Apel Wójta Gminy Lubomino o zachowanie rozwagi oraz środków ostrożności

 
Akcja MY+ Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej. Bądź bliskim osoby starszej z sąsiedztwa!
Akcja polega na pomocy seniorom w postaci przekazania wypełnionego plakatu akcji MY+ (link do pobrania plakatu https://abcsenior.com/.../2020/10/202010_My-plus_OK.pdf). Na plakacie wpisujemy kontakt do najbliższego OPS-u i do siebie lub innej osoby, która w razie potrzeby odbierze telefon od seniora. Osoby starsze potrzebują wiedzieć, że jest ktoś blisko, po sąsiedzku do kogo mogą zadzwonić w razie potrzeby. Szczegółowe informacje na stronie https://abcsenior.com/.

 

 

 

 

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubominie informuje o zmianie adresu email Ośrodka. Nowy adres emailowy GOPS w Lubominie to: gops@lubomino.ug.gov.pl 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubominie informuje, iż na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działa  

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", które prowadzi bezpłatny, całodobowy telefon dla osób doznających przemocy domowej i dla świadków przemocy

(telefon 800-12-00-02).

 

 Poradnia e-mailowa: niebieskalinia@niebieskalinia.info.

Ponadto w poniedziałki w godz. 13.00-15.00 prowadzone są konsultacje za pomocą komunikatora Skype - pogotowie.niebieska.linia 

 

„Telefon zaufania aktywnie przeciwko koronawirusowi”

Co teraz najważniejsze w czasie pandemii koronawirusa? Czy nie życzliwość, dobre słowo, zrozumienie? I koniecznie empatia, czyli umiejętność wczuwania się w sytuację drugiego człowieka. By dawać wsparcie, uspokojenie. Bo panika byłaby najgorszą rzeczą jaka mogłaby się nam przytrafić.

Olsztyński Telefon Zaufania „Anonimowy Przyjaciel” (tel. 89/19 288 oraz 89/527 00 00) pracuje cały czas 24 h, 7 dni w tygodniu.

80 doskonale przygotowanych, wyszkolonych osób. Przez całą dobę wykręcając podane numery spotkamy przyjazny głos: „Słucham telefon zaufania...”, terapię słuchania, bezinteresowną przyjaźń i życzliwość. Tak jest od ponad 45 lat. Mimo tego, że niektórzy dyżurni postanowili się wycofać czasowo z wolontariatu, jesteśmy ciągle na linii.

„Nikt nie jest wyspą, całkowicie zdaną na siebie…”- to nasze motto. Nikogo nie zostawimy. Czas rozmowy, kontaktu nie jest limitowany. Dostaniecie tyle ciepła, ile Wam konieczne by poczuć, że sama lub sam nie zmagam się z tym zagrożeniem. I własnym strachem. Razem łatwiej go pokonać. I uwierzyć, że z tego wyjdziemy. Bo przecież żadna epidemia nie jest wieczna. Nikogo nie oceniamy, każdy może liczyć na naszą tolerancję i szacunek. Rozmawiamy przede wszystkim po naszych uczuciach, emocjach, co w danej chwili przeżywamy. Ale wtedy, gdy trzeba przekazujemy adresy, kontakty do specjalistów czy wyspecjalizowanych instytucji. Blisko pracujemy z linią 112, olsztyńskim Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Wielu dzwoniących chce porozmawiać o swoim niepokoju, obawach, o koronawirusie. Bardzo tego potrzebują w tym okresie, który dotknął nas wszystkich bez wyjątku. Tak, wielokrotnie słyszymy w słuchawce; „Jak dobrze, że jesteście…”.

„Jeśli chcesz się wygadać…zadzwoń”.

Andrzej Dramiński/Rzecznik prasowy

 

Olsztyński Telefon Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”.

 

W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z rozpowszechnianiem  się coronawirusa COVID – 19, a co za tym idzie z koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone informuję, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło platformę

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych

przeznaczoną dla obywateli, którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać informacje na temat kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej.

Informuję również, że kontakt z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubominie będzie możliwy

w godzinach 7.30 - 19.00

pod nr telefonu  733 155 933 

 

 

INFORMACJA NA TEMAT ZMIANY SPOSOBU OBSŁUGI INTERESANTA W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBOMINIE

 


Szanowni Państwo!

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, informujemy, że od 16 marca do odwołania Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubominie profilaktycznie zostaje zamknięty dla interesantów i pracuje w trybie wewnętrznym.

Rekomendujemy kontakt telefoniczny, e-mailowy, poprzez platformę ePUAP

Zwracamy się do Państwa z prośbą o jak najszybsze założenie konta bankowego przez osoby, które do tej pory pobierały świadczenia wypłacane w kasie Urzędu Gminy w formie gotówki.

Do Państwa dyspozycji pozostaje kontakt: 733 155 933

 

 

PODWYŻSZONE ZAGROŻENIE  –– OSOBY STARSZE

 

 

Podobnie jak w przypadku grypy sezonowej, osoby starsze, zwłaszcza z przewlekłymi chorobami, są bardziej narażone na zarażenie COVID-19 (KORONAWIRUS).

W związku z powyższym, seniorzy, by uniknąć zakażenia, powinni m.in. unikać zatłoczonych miejsc i dbać o prawidłową higienę osobistą.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubominie zwraca się z ogromną prośbą do wszystkich dobrze funkcjonujących, sprawnych mieszkańców gminy, o pomoc w robieniu podstawowych zakupów osobom samotnym, w podeszłym wieku, niesamodzielnym i niepełnosprawnym mieszkającym w sąsiedztwie.

Prosimy także o informacje o osobach, które takiej pomocy potrzebują a nie mają jej zapewnionej.

Seniorzy, którzy nie mogą liczyć na pomoc rodziny i sąsiadów mogą zgłaszać potrzebę zrobienia podstawowych zakupów w Ośrodku Pomocy Społecznej tel. 733 155 933

 

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubominie informuje,o realizacji lokalnego programu osłonowego "Koperta życia".

Wnioski o wydanie pakietu "Koperta życia" dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Lubomino w zakładce GOPS/Koperta życia oraz w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Spolecznej w Lubominie. 

 

NOWY NUMER TELEFONU

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubominie 

733 155 933 

 

 

 

 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Urząd GminyRada GminyDane kontaktoweInformator teleadresowyPołożenieSołectwaRolnictwo i działalność gospodarczaFundusz dróg samorządowychZdalna SzkołaZdalna Szkoła +Modernizacja energetyczna budynków publicznych w Gminie LubominoProjekt grantowy "Akademia Kompetencji Cyfrowych dla mieszkańców Gminy Lubomino"Kultura i oświata, kalendarium imprezGminna Biblioteka Publiczna w LubominieWalory turystyczneObiekty zabytkoweGaleriaOśrodek zdrowiaGOPSŚrodowiskowy Dom Samopomocy w WolnicyKlub Integracji SpołecznejFirmyOrganizacje pozarządoweWSPÓŁPRACA ZAGRANICZNAMikroporadyObrót Nieruchomościami