Regionalne Święto Chleba w Lubominie.

Regionalne Święto Chleba w Lubominie

Mżyło, padało i wiało, ale nie przeszkadzało to uczestnikom Regionalnego Święta Chleba, które odbyło się 2 września w Lubominie.

Uroczystość zorganizowana przez Gminę Lubomino, Stowarzyszenie „Nasze Marzenia” i LZS Lubomino rozpoczęła się uroczystą mszą świętą, po której nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości. Wśród wspaniałych gości uczestniczących  w imprezie  byli: Jacek Protas i Piotr Cieśliński – Posłowie na Sejm RP, Starosta Lidzbarski - Jan Harhaj , Radna Województwa- Małgorzata Kozioł, radni powiatowi i gminni, przedstawiciele powiatowej policji i straży państwowej. W uroczystości wzięła również udział 17 osobowa delegacja z partnerskiej gminy Lorup z Niemiec.

Organizatorzy imprezy zadbali o to, aby każdy uczestnik mógł w proponowanych atrakcjach odnaleźć coś dla siebie. Wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół w Lubominie, KAPELA BUM-CYK, przedstawiciele ŚDS w Wolnicy oraz zespół Power Boy i EMAILL. Przeprowadzono konkurencje sportowe dla dzieci oraz przeciąganie liny o puchar Wójta Gminy Lubomino, którego zwycięzcą zostało sołectwo Bieniewo. Każdy mógł posmakować wyrobów wędliniarskich i ogrzać się ciepłą grochówką i bigosem.

Rozstrzygnięto konkursy kulinarne:

SWOJAK

I miejsce Jerzy Halik

II miejsce Dariusz Buszowiecki

III miejsce  Małgorzata Kozioł

WARMIŃSKA DROŻDŻÓWKA

I miejsce Eugenia Ruszczyk

II miejsce Mariola Gulbinowicz

III miejsce Małgorzata Szpyrka

SWOJSKI CHLEB ZE SMALCEM

I miejsce  Paweł Gruszczyński

II miejsce Ewa Halik

III miejsce Beata Buszowiecka

Najgościnniejsze stoisko sołeckie zorganizowało sołectwo Wolnica, które również zajęło I miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Do końca przygrywał DJ YAROS, a zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Organizatorzy uroczystości pragną serdecznie podziękować  strażakom z OSP Lubomino, oraz wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania wydarzenia.

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność PROW 2014-2020.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich :Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Nasze święto nie byłoby tak atrakcyjne gdyby nie wsparcie ludzi dobrych serc. WIELKIE DZIĘKI!!!

Dorota Dunio (2017-09-05 10:10)